2004 to 2016 Mazda 3 Forum and Mazdaspeed 3 Forums banner

1 - 6 of 6 Posts

·
Registered
3 Posts
Discussion Starter #1
Hi everyone,

I have Mazda 3, 2016, CD105 diesel engine, and only 2 day after warranty expired I get check engine notification. I went to my dealership (all services are done by official Mazda dealership) and they check it I say it is error code: "P0476 Exhaust Pressure Control Valve Range/Performance". They try to fix this issue still under warranty (because it is only 2 days and car have only 50 000 km) but Mazda decline they request, at the moment I'm not quite fan of Mazda customer care. The price of fix (new part) is 1000 $ in my dealership.

Can't find anything on internet about this issue, does anyone have information how to try fix exhaust pressure control valve because car is working completely normally (at the moment) and error say it is only problem with range of opening not completely malfunction.

Does anyone had same issue?

Thanks!

·
Registered
5 Posts
Pozdrav,

naletio sam na tvoju poruku na forumu uslijed traženja informacija o modelu cd 105, a kada sam vidio da si iz Hrvatske odlučio ti poslati poruku (a i napisati odgovor ovdje u nadi da će ti tako doći obavijest)
.
U fazi sam kupovine novog auta, a baš Mazdu 3 CD105 i 2016.g kao što si ti napisao da imaš mi je primarni izbor.

Ali po raznim forumima sam vidio da ljudi prepručuju ili ovaj jači/veći 2.2 litreni CD150 model pruža veću snagu nego 1.5 a potrošnja mu nije puno veća pa je samim time bolji omjer cijene i vrijednosti. Također kažu da je bolje i uzeti ili benzince G100 ili G120 jer su kao puno izdržljiviji i pouzdaniji bez obzira na veću potrošnju.

O svim modelima sam našao reviewiove koristina po netu, ali za ovaj CD105 1.5l nema apsolutno ništa. Meni je on nekako najbolja opcija baš zbog najmanje potrošnje, iako ne radim veliku godišnju kilometražu. A opet, pročitao sam da dosta ljudi kaže za moguće probleme oko DFP filtera i veću cijenu mogućih popravak pa više nisam ni sam siguran da je to najbolji izbor modela.

Zanima me kakva su tvoja iskustva s automobilom, jesi imao nekih većih popravaka, kakva je cijena servisa i jesi li općenito zadovoljan autom.

Nadam se da ćeš vidjeti ovu poruku jer vidim da je prošlo 10mj otkako si objavio.

·
Registered
3 Posts
Discussion Starter #3
Ej pozdrav....

Gle još nisam riješio problem s tom greškom, ali iskreno nisam se ni trudio do nedavno kad sam se odlučio za Stage 1 gdje bi to uklonio ali Korona pa ništa od toga trenutno...

S autom osim te greške nemam apsolutno nikakvih problema a ni zamjerki, preko 70 000 km sam prošao, redovno ga "propušem" svakih cca 1000 km radi DPF-a. Servis svakih 10 000km (više ne u ovlaštenom) ulje+filter zraka, a svakih 20 000 km dodatno zamijenim i filter goriva (nezgodno ga je zamijenit).

Pakne su relativno mekane pa se troše po meni prebrzo, ja sam mijenjao prednje pakne na 55 000 km dok na staroj mazdi 3 još nisam a em stara em ima 80 000 km, iako i kod mene su mogle izdurati još 10-ak tisuća kilometara....

Auto radi kao bombona, jako tih za dizela zbog manje kompresije, potrošnja mi je do max 5,5 litara a nisam štedljiv na gasu ali dobar dio kilometraže je otvorena lokalna cesta gdje 6. brzina dolazi na svoje....A oprema je razina Attractiona...

Vozio sam i CD150 moja preporuka je uzmi ali potrošnja je cca 2l veća posebno u gradu, iako imaju neki problem s tim motorom oko prijenosa često se na 100 000 km nešto sjebe i hop generalka, benzinca ako uzimaš gledaj da je pravljen u Japanu jer ovi koji se prave u Meksiku po meni imaju lošije materijale (tipa volan se potroši, ručica mjenjača isto) bio sam u dva tri primjerka jednostavno mi nije ista kvaliteta...... kod mene (auto se održava redovito i kvalitetno) je sve kao prvog dana...

·
Registered
5 Posts
E hvala puno na info.

Još koje pitanje da te pitam, pošto si jedini vlasnik CD105 na kojeg sam uspio naletiti.

Moja vožnja je 80% grad (Osijek) i to kratke dionice. kuća-posao, kuća-trgovina/trening. Dakle više puta dnevno po 4-5km. 1 u 3 mj do Zg. Na drugim forumima sam također pitao za savjete između CD105 I CD150 i 90% ljudi mi je odgovorilo da bih zbog mojih vozačkih navika trebao gledati benzinca, jer "moderni" dizelaši s DPF-om jednostano neće dobro fukncionirati na tako kratkim dionicama, neće se moć regenerirat i puno je veća mogućnost za potencijali popravak, a i jer ne radim veliku kilometražu pa će za isplativost dizelaša trebati dosta duži period vremena.

Jel ti podržavaš to razmišljanje s obzirom da ni Mazdini skyactive benzinci nisu puno rastrošniji (oko 2-3l više nego ovaj tvoj manji dizel)?

U biti, brine me hoće li te kratke gradske dionice biti problem za dizelaša?

·
Registered
3 Posts
Discussion Starter #5
Kupi benzinca ako praviš malo kilometara, posebno ako ne kupuješ novije auto nego polovno (preko 100 000 km), sitna razlika u cijeni i potrošnji goriva nikako ne može nadoknaditi cijene održavanja dizela i benzinca...kad dođe do kvarova.....a doći će kada tada....

·
Registered
5 Posts
da, pravim oko 10k godišnje, a planiram uzeti s oko 50k na satu (2016.g vjerojatno) pa da ga imam onda voziti malo dugoročnije.

Hvala puno još jednom na svim infomacijama, olakšalo mi je donošenje odluke.

1 - 6 of 6 Posts